Wheeelie.cz - Logo

Individuální zážitkový kurz jízdy po zadním kole pro nemotorkáře pod taktovkou motokaskadéra s třináctiletou praxí

Máte-li zájem o kurz určený pro motorkáře (jezdce se zkušenostmi v ovládání motocyklu), přejděte na tento kurz.

Tento jedinečný kurz je určen pro všechny milovníky extrémních zážitků, kteří nemají žádné zkušenosti s motocykly.

To co bylo dříve výsadou motorkářů či motokaskadérů s léty praxe, si nyní může díky speciálně upravenému stroji a propracovanému systému výuky vyzkoušet úplně každý. K tomu si také užije soukromou motoshow vícemistra ČR ve stuntridingu, která je součástí. Během krátkého workshopu se dozví spoustu zajímavých informací ohledně techniky motocyklu či pozadí tohoto adrenalinového sportu.

Může se vážně účastnit i člověk který nikdy motorku neřídil ?

Ano, může!
Z praxe získané během působení v klasických motoškolách jsem schopen za pomoci speciálně upraveného motocyklu s postranními koly v krátké době naučit účastníka základním principům jízdy na motocyklu (ovládání plynu, spojky a brzd). Ty bude potřebovat především k následné jízdě po zadním kole, ale dobře je využije i pokud se bude chtít dál v jízdě na motorce rozvíjet. 
Speciál na kterém kurz Wheelie (anglický výraz pro jízdu po zadním kole) probíhá, je mimo pomocných kol které zajišťují stabilitu vybaven dalšími bezpečnostními prvky. 
Těmi je např. laditelný doraz plynové rukojeti, kterým můžu nastavit rozsah otáček motoru, nebo dálkové vypnutí motoru. 

Průběh

Po seznamení s průběhem kurzu a technikou přijde na řadu jízda na motocyklu. V první fázi jsou vysvětleny základní věci spojené s ovládáním stroje a základy jízdy samotné. Na to ihned navazuje jejich praktické využití, jejich zdokonalování a postupný přechod do druhé fáze kterou je samotná jízda po zadním kole. K té samozřejmě patří krátká teorie, poté společná jízda s instruktorem, při které instruktor názorně ukáže jak na jízdu po zadním a pomáhá s jejím počátečním zvládnutím. Motocykl je zprvu nastaven tak, že k dosažení wheelie je potřeba sesynchronizovat pouze dva pohyby rukou (přidání plynu a puštění spojky). S nabíráním zkušeností a zvládáním jízdy po zadním je rozšiřován rozsah nastavení motocyklu, žák začíná jezdit samostatně a musí zvládat další úkony (jemná práce s plynem a zadní brzdou). Během toho vedle něj neustále jezdí lektor, který ho motivuje k co nejlepším jízdě, pomáhá odbourávat případné chyby a dohlíží na bezpečnost. 

Jízda po zadním kole je nejen adrenalinový zážitek, ale je také dosti fyzicky náročná.
Proto aby si účastníci ze zážitku odnesli co nejvíc, probíhá o přestávce na odpočinek další program. Seznámení se stuntridingem (akrobatická jízda na motorce jako sport), představení techniky a následně kaskadérská motoshow které se stane žák součástí. Během té předvedu širokou paletu akrobatických triků nejen při jízdě po zadním a předním kole, fyziku popírající kousky doplní adrenalinem nabité a divácky oblíbené drifty. Tím že kurz probíhá individuálně je show čistě soukromá, účastník má tak možnost dostat se do těsné blízkosti.

Co musím splňovat, co potřebuji a další informace.

Podmínkou je věk minimálně 18 let.
Potřebné je vybavení pro jízdu na motorce: helma, rukavice, bunda a kalhoty s ochrannými prvky, boty. Ideální jsou textilní věci, které se používají pro cestovní účely, enduro či motocross, rukavice doporučuji motokrosové, či lehké kožené. Boty kotníkové nebo lehčí vysoké, ve kterých je cit a pohyb. V případě zájmu mohu vybavení zapůjčit.

Pro větší komfort žáků a maximální možnou péči probíhají kurzy individuálně. Lze ale i na přání uspořádat skupinový kurz o maximálním počtu tří osob na den.
Ze získaných zkušeností je stanovena doba výuky, kterou člověk fyzicky zvládne na 2 až 2,5 hodiny, poté už dochází ke zbytečným chybám a s tím mohou přijít nežádoucí rizika.

Jednotlivec

2,5 hodiny

Dvojice

5 hodin

Trojice

7,5 hodiny

Kurzy probíhají v Čáslavi u Kutné hory.

Termíny: pokud byste nenašli termín který by vám vyhovoval, můžeme po společné domluvě najít i jiný datum který by byl pro vás výhodnější.

Cena kurzu a pravidla

Cena je 4999,- Kč na osobu a je v ní zahrnuto palivo s dalšímy náklady. Za poškození motocyklu žák nezodpovídá a nic nehradí.

Pro účast na kurzu je nutné uhradit zálohu (999,- Kč) a zbylých 4000,- Kč při zahájení kurzu. V případě neúčasti na kurzu záloha propadá.

Splátkou zálohy zároveň zájemce stvrzuje, že se kurzu účastní na vlastní nebezpečí.

Je-li kurz zrušen ze strany pořadatele z důvodů zranění či problému s technikou, je vypsán náhradní termín a zájemce dostává slevu 1000,- Kč 
z celkové ceny (cena kurzu je tak 4000,- Kč)

Objednejte kurz Wheelie online

  5-4

  Kontakt

  E-mail: info@wheelie.cz
  Tel: +420 728 129 294
  Wheelie facebook
  wheelie instagram

  Partneři

  motul
  4SR - for street racing
  lazer helmets
  Motorkáři.cz
  Moto Sharon
  tomanon
  jomax
  HR Partner CZE s.r.o.
  pneumoto.cz
  users