O mě

Každý v životě propadne nějaké vášni. V mém případě to byl stuntriding.
Velmi atraktivní sport, stále častěji vyhledávaný jako doprovodný program společenských akcí. Jde při něm o perfektně zvládnutou jízdu po zadním a předním kole v různých pozicích, na speciálně upraveném motocyklu. To vše je předváděno s takovou lehkostí, že divák pochybuje o existenci fyzikálních zákonů.
 

Vášeň k tomuto adrenalinovému sportu mě provází od roku 2006, kdy jsem poprvé okusil jízdu po jednom kole a to na stařičké ČZ175. Ta mě dovedla k prvním úspěchům v soutěžích a její jedinečnost mi otevřela vrátka k prvním vystoupením.
Po přestupu na motorku o obsahu 600ccm, který proběhl v roce 2010, nabralo vše nový spád. Díky lásce k agresivní jízdě, začali být show bohatší o divoké gumovačky a drifty, které mi dovolovala více jak stovka koní pod zadkem.
 

V ten moment mi došlo, že mě baví a naplňuje něco lidem předávat. Ať už je to nezapomenutelný zážitek ze show, jenž je pobaví, ohromí a které se stanou součástí, ale později i předávání zkušeností s jízdou na motorce, získané nespočtem hodin tréninku.
 

Ty nyní předávám žákům Motoškoly Mirka Lisého, kde působím jako instruktor bezpečné jízdy. Dříve to byla první kaskadérská škola v Čechách, u jejíhož zrodu jsem stál.
S nabytými zkušenostmi a po zájmu z řad motorkářů přišel na svět projekt WHEELIE.CZ, který je věnovaný všem fanouškům jízdy po zadním kole a kterého je součástí škola wheelie, což je anglické označení pro tuto dovednost.
 

Při tom všem se snažím zúčastňovat soutěží u nás, ale i v zahraničí, kam jsem také zavítal se svými show. Zpestření toho všeho přineslo natáčení bezpečnostní kampaně pro Besip, která byla zaměřena na bezpečnost motorkářů v silničním provozu nebo natáčení reklamy pro jednoho japonského výrobce motocyklů, v tu dobu ještě utajovanou novinku.
Dále také focení kalendáře motokaskadérů, kde byl výdělek z jeho prodeje předán dětskému onkologickému centru.
 

V návaznosti na toto vše se mi povedlo navázat spolupráci s kvalitními partnery, kteří jsou jedničkou ve svém oboru. Těm patří velký dík za jejich podporu, stejně tak jako všem fanouškům a lidem, jenž za mnou stojí, a pomáhají mi.
 

Mirek „Sporťák“ Frey

profesionální kaskadér
Mé moto: Nehledej problémy, hledej řešení !!

 • 2017

  6. místo - Stunt contest Motor bike expo (Italie)
 • 2016

  8. místo – Ouest Bike Show contest (Francie) 2. místo – German Stuntdays (Německo)
 • 2015

  2. místo – Czech Stunt Day ( MČR) 3. místo – German Stuntdays (Německo)
 • 2014

  3. místo – Czech Stuntdays (MČR)